Geri Dön
Paylaş
Yaşam

İstanbul'da rehine krizi

21.04.2018 21:51

2 kişi rehin alan kişi, üzerine benzin döküp kendini yakma tehdidinde bulundu

İstanbul Esenyurt'ta, ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi alacak-verecek nedeniyle 2 kişiyi rehin aldı. Bir süre sonra rehineleri bırakan kişi, üzerine benzin dökerek kendini yakma tehditinde bulundu. İsmi öğrenilemeyen kişi, bir saatlik ikna çalışmalarının ardından polise teslim oldu. 

Olay saat 17.00 sıralarında Bağlarçeşme Mahallesi, Bağlarçeşme Caddesi üzerinde bulunan bir börekçide meydana geldi. İddialara göre, börekçinin sahibinden alacağı olan ve henüz ismi öğrenilemeyen bir kişi elinde bıçakla börekçiye geldi. Parasını isteyen kişi iki çalışanı rehin aldı. 

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Bir süre sonra börekçi salonunun kepenklerini kapatan kişi olay yerine gelen müzakereci polisin ikna etmesiyle 2 çalışanı serbest bıraktı. 

Daha sonra üzerine benzin döken kişi, kendini yakmakla tehdit etti. İtfaiye ekipleri de börekçi önünde hazır bekledi. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 1 saatin sonunda bu kişiyi bıçağını bırakıp dışarıya çıkmaya ikna etti. 

Gözaltına alınan adam ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. (DHA)