Spor

Galatasaray, Mertens'i bitiriyor!

Transferde atağa kalkan Galatasaray, Belçikalı yıldızla el sıkıştı. Mertens'le 1+1 yıllık sözleşme imzalanacak

04 Ağustos 2022 18:07

Süper Lig ekibi Galatasaray, İtalyan kulüp Napoli'den ayrılma kararı alan Belçikalı futbolcu Dries Mertens'in transferinde sona geldi. Transfer teklifini artıran Galatasaray'ın Mertens ile imza aşamasına geldiği ileri sürüldü.

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre Dursun Özbek yönetimi, Napoli ile olan sözleşmesi sona eren Dries Mertens ile anlaşmaya vardı. 35 yaşındaki futbolcu ile 1+1 yıllık sözleşme imzalanacak.

Galatasaray fiyat yükseltti

İlk olarak 35 yaşındaki futbolcuya yıllık 3.5 milyon Euro maaş teklif eden Galatasaray, bu teklifini yükselterek 4 milyon Euro çıkardı. Bu gelişme sonrası taraflar arasındaki görüşmeler de olumlu yönde seyretmeye başladı.

1+1 yıllık sözleşme

Galatasaray, Mertens'in teklife "Evet" demesi durumunda, Belçikalı futbolcuyla 1+1 yıllık sözleşme imzalayacak. Tecrübeli futbolcunun, transfer için nihai kararını kısa süre içerisinde vermesi bekleniyor.

Oliveira'dan takip!

Galatasaray'ın bu sezonki transferlerinden Sergio Oliveira, sosyal medya hesabından Mertens'i takibe aldı. Bu gelişme transferin artık Galatasaray için olumlu sonuçlanmak üzere olduğu şeklinde yorumlandı.