Haberler

Akşener’den Erdoğan’a: Ak Partili kızlarımız soruyor, Soylu’nun dediğine göre 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemişsiniz

05 Ağustos 2022 17:15

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı "Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası başladı" açıklamalarını esnaf ziyareti sırasında karşılaştığı bir kadının sorusu üzerinden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sordu.

Meral Akşener, Yalova’da esnaf ziyareti sırasında bir gencin uyuşturucu ile mücadeleye yönelik sorduğu soruya verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaştı.

Akşener, “Bak Sayın Recep Tayyip Erdoğan sana ulaşamayan AK Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu'nun dediğine göre AK Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Haydi bakalım buyurun, açıklayın” dedi.

"Soylu’nun dedikleri doğru mudur?"

Videoda gençlerin sorusu üzerine Akşener şu yanıtı verdi:

Ben Sayın Soylu’nun o tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap vereceğim. Sayın Soylu diyor ki; ‘Uyuşturucuyla mücadele 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Peki, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu iddiasına göre sevgili yavrucuğum, uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış.

Şimdi ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur? Captagon’la ilgili mevzuya girin, Google’a sevgili kızlarım. Kimin zamanında olduğunu anlarsınız. O ilgili kişi de şu anda sarayda. Tamam mı canım. Bak hiç bu cevapları vermeyecektim, sordunuz veriyorum şimdi. İyi ki de sordun.”