Gündem

BirGün: Vatandaşın deprem yardımı belediyenin otoparkından çıktı!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konuyu araştıracaklarını ifade etti

12 Şubat 2024 10:21

Vatandaşların bir yıl önce deprem bölgesine gönderilmesi için Üsküdar Belediyesi'ne teslim ettiği yardımların, belediyeye ait spor salonunun otoparkından çıktığı belirtildi. 

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, 6 Şubat 2023 tarihindeki depremlerin ardında yardım seferberliği başlatıldı. Yardım toplayan kurumların başında da belediyeler geldi. İstanbul'daki AKP'li Üsküdar Belediyesi ise Bulgurlu'daki Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi'nin yardım toplama merkezi olduğunu duyurdu.

Ancak deprem felaketinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen halktan toplanan kıyafetlerin, oyuncakların, ayakkabıların, yatak ve ısıtıcıların spor salonunun kapalı otoparkında tutulduğu ortaya çıktı. Yüzlerce koli yardım malzemesi otoparkın büyük bir kısmını dolduruyor.

Üsküdar Belediye Başkanı'ndan açıklama 

BirGün'e konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, deprem bölgesine büyük yardımlar yaptıklarını belirterek konuyu araştırıp bilgi vereceğini ifade etti. Belediye yetkilileri ise deprem yardımlarının neden spor salonunun otoparkında tutulduğuna dair bir açıklama yapmadı.