Gündem

Şevki Yılmaz, 6284'ü hedef aldı: "Kadının beyanı esastır" gibi zulüm yasaları, mutlak iptal ettirilmelidir!

19 Haziran 2023 10:07

Eski Refah Partisi Milletvekili ve Haber Vakti yazarı Şevki Yılmaz, kadına karşı şiddetin önlenmesine dair hukuki düzenlemeleri içeren 6284 sayılı Kanunu hedef alarak, "İktidarın oy kaybetmesinin ana sebeplerinden olan; geçen dönem hesabilerinin gaflet veya ihanetleriyle çıkarılan süresiz nafaka, genç evlilere mahkûmiyet, 'kadının beyanı esastır' gibi zulüm yasaları ya TBMM’de ya da Anayasa Mahkemesi'nde mutlak iptal ettirilmelidir! İftiraya dayalı itiraflarla; işinden, aşından hatta eşinden edilen, ceza yiyen Fetözede mağdurları kardeşlerimizden özür dilenerek tüm sosyal hakları acilen iade edilmelidir!" ifadesini kullandı.
 
Yılmaz, yazısında, ekonomik tabloyla ilgili dedi, "Milletimiz vatandaşlık görevini yerine getirdi! Sıra İktidarımızda! Verilen sözleri yerine getirmek için yeni kabinemizde ‘Bismillah’ diyerek görevine başladı Elhamdülillah! Seçim bitti geçim derdine çözüm için seferberlik ilan edilecek inşallah" dedi. Yılmaz, "Aile ve mutfak yangınlarını söndürmek önceliğimiz olmalı! Aksi halde siyasi sonumuzun gelmesi kaçınılmaz bir gerçek! Maddi ve manevi yangınların söndürülmesinde ve her işte başarılı olmanın olmazsa olmaz şartı; Emanet, Ehliyet, Liyakat, Meşveret, Uhuvvet ve Sadakat ilkelerine uyan hasbi kadrolarla çalışmaktır! Yani ''adama iş değil işe adam'' ilkesinden asla taviz vermemektir!" yorumunu yaptı. 
 
Af çağrısı da yapan Yılmaz, "Ayrıca din istismarıyla ve uyduruk rüyalarla aldatılan cezaevlerinde vardiyalı yatmaya devam eden çoğunluğunu hanımların oluşturduğu 'ibadet bölümü' dediğimiz mahkûmlara da mutlaka af çıkarılarak devlet millet kaynaşması yeniden sağlanmalıdır!" dedi.